Strážníci řešili opilé osoby


Strážníci městské policie byli v úterý zaměstnáni osobami, které se díky nadměrné konzumaci alkoholu dostaly do stavu, kdy musely být odvezeny k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. Dva ze tří převážených měli jedno společné, nadýchali přes 2,5 promile. Tou výjimkou byl 45letý muž. Chodník v Rooseveltově ulici se stal po desáté hodině dopolední místem pro jeho poalkoholový odpočinek. Když se pokoušel zvednout z místa, kde ho silně podnapilého našli strážníci, podlamovaly se mu nohy a padal na zem. Při dechové zkoušce nadýchal 1,92 promile. Po vystřízlivění na záchytce se muž zpovídal z přestupku proti veřejnému pořádku spočívajícím ve znečištění veřejného prostranství.
Vpodvečer se vydala hlídka lochotínských strážníků prověřit oznámení o zjevně podnapilé osobě na konečnou zastávky autobusu č.30 do Krašovské ulice. Zde nalezla značně podnapilého 40letého muže, který se nebyl schopen bez pomoci udržet na vlastních nohou. Hlídka jej vyzvala, aby se podrobil dechové zkoušce. Přístroj detekoval 2,77 promile alkoholu v dechu.
Jako poslední byla umístěna ten den strážníky do protialkoholní záchytné stanice 37letá žena. Po desáté večer byla odvezena z Americké třídy, kde se dohadovala s mužem, který se jí ve značně podnapilém stavu snažil pomoci, aby nezůstala na ulici a chtěl ji odvést do místa, kde přebývá. Jenže to byl problém, jelikož samostatnou chůzi nezvládala a neustále padala. Porušení krizových opatření bude s ženou dořešeno až po propuštění ze záchytky.