Alkohol tekl proudem

S převozem opilých lidí v ulicích se strážníci o víkendu téměř nezastavili. Práci měli rovněž záchranáři.

V sobotu odpoledne volali strážníci záchranáře do Husovy ulice. Při pochůzce zde našli ležet před vchodem do domu zraněného opilého muže. Nevěděl, kde je, ani kde v Plzni momentálně bydlí. Dechová zkouška prokázala u něj přítomnost 3,1 promile. K ošetření poranění byl převezen sanitou na chirurgickou ambulanci plzeňské nemocnice.
Střízlivěním na záchytce strávil noc ze soboty na neděli 47letý Plzeňan. Hlídka pro něj zamířila v půl desáté večer do samého centra města. Pod tíhou vypitého alkoholu usnul před vchodem do jednoho z domů. Po probuzení nebyl schopen kontrolovat své chování. Dechovou zkoušku se u něj nepodařilo provést.
O hodinu později pak obdrželi strážníci ze Slovan oznámení o ležícím muži na konečné stanici tramvaje „Světovar“. Po příjezdu zjistili, že muž pod přístřeškem je silně opilý. Sotva mu bylo rozumět, nedokázal se vůbec sám postavit na nohy. Nebylo divu, když ho hlídka odvezla na záchytku střízlivět a personál u něj provedl orientační dechovou zkoušku, výsledek byl alarmující. Nadýchal 4,25promile.
O něco méně ukázal přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu u muže na invalidním vozíku. 3,25 promile je výsledek u něj provedené dechové zkoušky. V neděli v dopoledních hodinách pro něj vyjela hlídka na zastávku MHD v ulici Americká. Neustále usínal a přepadával z vozíku. Záchranáři vyloučili nejprve jeho ohrožení na životě a doporučili ho nechat umístit do protialkoholní záchytné stanice.
Stejný cíl měla cesta u 36letého muže. V podnapilém stavu si ustlal před vestibulem na vlakovém nádraží. Z důvodu opilosti se nedokázal postavit na vlastní nohy.



21.5.

Výběrové řízení – masmediální poradce Městské policie Plzeň

Výběrové řízení – masmediální poradce Městské policie… pokračovat...

 

21.5.

Linka seniorů si vyžádala výjezd záchranářů

Pětaosmdesátiletá seniorka telefonující v odpoledních… pokračovat...

 

21.5.

Opilec se vůbec neostýchal, stáhl kalhoty

Nepříjemný zážitek si odnesli v pondělí dopoledne… pokračovat...

 

Oficiální informační server města Plzně se otevře v novém okně

Tísňová SMS linka pro neslyšící

Odchycená a nalezená zvířata

Myslíte si, že Městská policie Plzeň řeší dostatečně problémy s osobami bez přístřeší?

52%
Ano, zlepšení je v centru města.
48%
Ne, je to stále stejné, ne-li horší.

Rozesílání novinek umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem: