Alkohol a nucené odpočinky: Příběhy z velikonočního volna


Alkohol k Velikonocům pro některé občany neodmyslitelně patří, zejména pak k pondělní pomlázce. Nutné je ale to s ním nepřehnat. Předčasnou výslužku ve formě pobytu v protialkoholní záchytné stanici si vykoledoval již v pátek odpoledne 52letý muž. Poté, co si notně zavdal z láhve vodky před provozovnou v ulici U Prazdroje, ulehl k odpočinku na chodník. Jaké bylo jeho překvapení, když ho probudila hlídka městské policie. Opilému muži se podlamovaly nohy a z místa nebyl schopen odejít po svých. Dechová zkouška vykázala pozitivní výsledek 4,14 promile.
O několik minut později se k němu přidal Plzeňan, který ten den namísto rodinné oslavy svých 66. narozenin, strávil večer v protialkoholní záchytné stanici. Množství vypitého alkoholu na něj působilo zřejmě jako zemská přitažlivost. Vrávoral centrem města a padal na zem, čímž ohrožoval svůj život a zdraví. Dechové zkoušky nebyl ani fyzicky schopen.
Poněkud nezvyklou polohu pro poalkoholový odpočinek zvolil v sobotu vpodvečer na zastávce Domažlická 44letý muž. Jako pohovka mu posloužil odpadkový koš u označníku zastávky. Strážníci opatrně muže přenesli na trávník a uložili jej do stabilizované polohy. Dechovou zkoušku se u muže nezdařilo provést. Po vystřízlivění s ním strážníci dořešili přestupkové jednání, kterého se dopustil tím, že vzbuzoval veřejné pohoršení.
Kvůli silné opilosti strávil pondělní večer ve stejném zařízení i 48letý muž. Strážníci jej sbírali o půl čtvrté odpoledne z chodníku ve Veleslavínově ulici. Hlídka muže vyzvala k provedení dechové zkoušky, kdy přístroj naměřil hodnotu 3,02 promile v jeho dechu.