Poděkování strážníkům na Doubravce

Velitel MěP Plzeň-Doubravka
Bc. Karel HAIS
Věc: Poděkování

Vážený pane velitel. Jsem 75 letý důchodce a celý život, resp. plných 43 let, jsem pracoval na různých místech u Policie ČR v Plzni.
Dne 23.12.2020 jsem jel do OD Centrum Doubravka se svým osobním autem nakoupit nějaké potraviny. Když jsem vyšel z prodejny zpět do atria, tak se mně udělalo natolik špatně, že jsem si vedle vchodu do prodejny sedl na odpadkový koš a zde seděl cca 1 hodinu. Nebyl jsem schopen dojít k výtahu a sjet do suterenu, kde jsem měl zaparkováno auto. Potřeboval jsem něčí pomoc mně doprovodit k výtahu či mně půjčit vozík o který bych se opřel a k výtahu dojel. Kolem mě procházelo dost lidí a ti, buďto se báli, že je mohu nakazit, nebo jsem nějaký bezdomovec či něco podobného, a tak nikdo, přestože jsem hlasitě prosil o pomoc a leckdo to zaslechl, tak se odklonil a šel kolem mě obloukem. Bylo mně špatně a zároveň jsem byl smutný z toho jaká je dnes mentalita lidí. Já jsem za celý život nic podobného neudělal a vždy jsem měl ke každému člověku patřičnou úctu.
Tedy po hodině sezení a proseb, které nikdo nevyslyšel, tak jsem se rozhodl zavolat na MěP a požádat o pomoc. Za velice krátkou dobu ke mně dorazila policistka a policista, evid.č. 0191 a 0197. Oba velice ochotně pomohli a odvedli mně do auta na sedačku spolujezdce v mém autě s tím, že jsem slíbil, že si zavolám známého a ten mně odveze domů. Postupně se můj stav zlepšoval a když přišel náhradní řidič, tak jsme odjeli domů a dnes jsem již opět při „síle“. Ještě, když jsem byl doveden do auta, tak mně pan policista došel do prodejny pro pití a paní policistka předala kontakt na Taxi ŽABKA pro případ, že bych řidiče sám nesehnal.
Velmi si pomoci vážím a stejně tak ochotného přístupu.
Pane velitel, prosím, pokud je to možné, tak nějakým vhodným způsobem, eventuelně preventivně na nějaké služební poradě, poděkujte a oceňte tyto dobré policisty. Slušnosti a ochoty je v dnešní době jako šafránu a je třeba si jí vážit. Děkuji i Vám protože za vším většinou stojí správné vedení. Ať se Vám jen daří.
S pozdravem JUDr. Ivan L
V Plzni dne 25.12.2020