Strážníci přistihli za volantem opilé řidiče

Dva podnapilí řidiči zadržení strážníky za volantem vozu, taková je bilance posledních dnů. Prvního řidiče hlídka městské policie zastavila v pátek po desáté hodině večer.

Okamžitě ji zaujal, když odbočoval z Americké ulice na Klatovskou ulici, sotva se na poslední chvíli vyhnul tramvajovému ostrůvku. Bezdůvodně pak zpomaloval a zrychloval. Strážníci měli podezření, že by mohl muž sedící za volantem vozidla Citroen Berlingo pod vlivem alkoholu, proto jej předepsaným způsobem zastavili v Nerudově ulici. Hlídka 36letého cizince vezoucího osádku vyzvala, aby se podrobil dechové zkoušce. Její provedení se snažil všemožně oddálit. Muž nespolupracoval, nakonec se jí ale podařilo provést. První dechová zkouška skončila pozitivním výsledkem 1,64 promile, při opakovaném měření se ukázala naměřená hodnota vyšší přes 1,8 promile. Věcí se dále zabývají státní policisté.

Ti také šetří případ opilého cizince zastaveného v neděli večer v Radčické ulici. Pozornost strážníků si jeho vůz vysloužil kvůli jeho nezpůsobilému stavu. Chyběla přední registrační značka, svítilo pouze jedno přední světlo a auto mělo podhuštěné pneumatiky. Při kontrole bylo zjištěno, že 41letý muž má na Slovensku zadržen řidičský průkaz. Přivolaní policisté dali řidiči dýchnout do přístroje na zjištění hladiny alkoholu v dechu, výsledkem byla naměřená hodnota 1,01 promile.

 21.5.

Výběrové řízení – masmediální poradce Městské policie Plzeň

Výběrové řízení – masmediální poradce Městské policie… pokračovat...

 

21.5.

Linka seniorů si vyžádala výjezd záchranářů

Pětaosmdesátiletá seniorka telefonující v odpoledních… pokračovat...

 

21.5.

Opilec se vůbec neostýchal, stáhl kalhoty

Nepříjemný zážitek si odnesli v pondělí dopoledne… pokračovat...

 

Oficiální informační server města Plzně se otevře v novém okně

Tísňová SMS linka pro neslyšící

Odchycená a nalezená zvířata

Myslíte si, že Městská policie Plzeň řeší dostatečně problémy s osobami bez přístřeší?

52%
Ano, zlepšení je v centru města.
48%
Ne, je to stále stejné, ne-li horší.

Rozesílání novinek umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem: