Strážníci předali policistům zájmové osoby

V pátek 16.9. krátce po poledni byla hlídka slovanských strážníků vyslána na nám.Gen.Píky, kde se měly nacházet ležící osoby bez domova. Na místě se nacházeli dva muži. Během lustrace bylo zjištěno, že jednačtyřicetiletý muž je v evidenci PČR veden jako zájmová osoba. Na místo si po chvíli přijeli státní policisté, kteří si muže převzali k dalšímu opatření.

V pondělí 19.9. před osmnáctou hodinou hlídka městské policie prováděla kontrolní činnost na rohu Americké a Goethovy ulice, kde spatřila osobu, o které věděla, že státní policisté mají na ní právní zájem. Po následné lustraci šestadvacetiletý cizinec vyčkal na příjezd PČR, která si jej převzala k dalším právním úkonům.

V úterý 20.9. v osm hodin prováděli strážníci hlídkovou činnost v Husově ulici, kde na lavičce uviděli osobu, o které dle místní a osobní znalosti věděli, že se nachází v celostátním pátrání. Šestačtyřicetiletá cizinka u sebe neměla žádné doklady, proto nejprve její totožnost potvrdila cizinecká policie, a následně byla hlídkou městské policie převezena na obvodní oddělení Policie ČR, kde si ji převzali k dalším právním úkonům.
Téhož dne po devatenácté hodině hlídka městské policie ve Wenzigově ulici spatřila jednatřicetiletého muže, o kterém věděla, že PČR má na muži právní zájem. Po následné lustraci, byl muž převezen na oddělení policie, kde si jej převzali k dalším úkonům.