Strážníci odchytávali zvířata

Za jediný den odchytávali strážníci kočky, psy i kunu.

V úterý dopoledne zamířili strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat do Třemošné, odkud přišla žádost o odchyt kuny skalní nalezené na zahradě domu v Mírové ulici. Malá šelma byla velmi agresivní, odchycena musela být pomocí podběráku. Zvíře bylo odvezeno do Záchranné stanice živočichů Plzeň v Zábělské ulici.
Před půl čtvrtou odpoledne si strážníci převzali od ochranky obchodu v Doudlevecké ulici zhruba 8letého křížence. Asi od jedné hodiny odpolední byl údajně uvázán u vchodu do prodejny. Zvíře sice mělo identifikační čip, ale v registru chyběly údaje na jeho majitele, proto ho převezli do plzeňského útulku.
Ve stejném zařízení našel ten den dočasný domov také tří měsíční kocourek. Potuloval se delší dobu před domem v Klášterní ulici v Plzni na Slovanech a neustále zdejším obyvatelům mňoukal pod okny. Komu by patřil, se nepodařilo zjistit.
Před devátou hodinou večerní se hlídka z odchytové skupiny vydala do ulice U Borského parku. K mladé ženě, která si byla zaběhat v parku, se přidal asi 5letý kříženec. Pes byl označen identifikačním čipem, avšak neprocházel evidencí. Tudíž byl odvezen strážníky do útulku. Majitel se ozval sám a brzy si jej tam vyzvedne.
V útulku se ještě starají o 5letou kočičku. Nalezla ji na pozemku domu v Úslavské ulici 40letá žena. Zvíře nebylo v dobrém zdravotním stavu.