Ranní služba na Doubravce

 Dost napilno měli dnes ráno strážníci na Doubravce. Řešili podnapilého bezdomovce, cizince, který běhal bezdůvodně za lidmi, člověka v kontejneru na elektroodpad a osamoceného psa v provozovně obchodu.

Kolem po půl sedmé vyjela hlídka k oznámení o ležícím člověku na konečné zastávce MHD v Zábělské ulici. Po příjezdu hlídka na místě zastihla jim známého muže bez domova. Byl trochu opilý, ale ne natolik, aby byl odvezen na záchytku, kam žádal, aby ho dopravili. Strážníci ho tzv. rozchodili a z místa odešel po svých.
Ve stejnou dobu se zabývala další hlídka případem podivně chovajícího se muže v ulici Pod Vrchem. Když ho strážníci chtěli legitimovat a zeptali se ho na vysvětlení k jeho chování, tvrdil jim, že doklady ztratil a toto je jeho práce. Přitom uvedl, že je občanem Rumunska. Jak se záhy ukázalo, o své identitě strážníkům lhal. Příslušník cizinecké policie, na jejichž policejní oddělení byl muž strážníky předveden ke zjištění totožnosti, zjistil, že jde o mladého muže z Ukrajiny, na kterém dokonce mají právní zájem.
Další událost byla nahlášena strážníkům na Doubravce před devátou ráno. V kontejneru na elektroodpad umístěném v ulici Družby se měl nacházet nějaký mladý muž. Což se posléze potvrdilo. Vylézt ven z kontejneru mu dělo trochu obtíž, ale zvládl to. Jako vysvětlení uvedl, že mu tam údajně dovnitř spadl mobilní telefon.
Posledním přijatým oznámením byla informace o osamoceném psu, který běhá v Dítětově ulici. Zatímco hlídka vyrážela k místu, zvíře zaběhlo do provozovny prodejny v Těšínské ulici. Strážníci ho zastihli akorát v prostoru pokladen. Odchytili ho, a protože měl na známce na obojku také uvedené telefonní číslo svého majitele, tak na něj zavolali. Muž, kterému pes patřil, se se svým čtyřnohým přítelem záhy shledal. Zvířeti se pravděpodobně podařilo překonat náhradní oplocení pozemku.20.5.

Strážníci se záchranáři v akci

Žena ležela na ulici, muž doma zkolaboval a upadl.V… pokračovat...

 

20.5.

Zapomněla telefon na autě a rozjela se

Štěstí na poctivého nálezce měla 29letá žena, která… pokračovat...

 

Oficiální informační server města Plzně se otevře v novém okně

Tísňová SMS linka pro neslyšící

Odchycená a nalezená zvířata

Myslíte si, že Městská policie Plzeň řeší dostatečně problémy s osobami bez přístřeší?

52%
Ano, zlepšení je v centru města.
48%
Ne, je to stále stejné, ne-li horší.

Rozesílání novinek umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem: