Nepovedené krádeže v obchodech

Nezdarem skončil v pátek dopoledne pokus pětadvacetiletého muže z jižního Plzeňska odcizit v prodejně se sportovním a outdoor oblečením a vybavením v Plzni na Americké zboží v hodnotě téměř tisíc korun.

Podezřelý muž z krádeže si měl do zkušební kabinky vzít hned několik kusů oblečení. U jednoho z nich, konkrétně péřové vesty poté odtrhl pevnou etiketu k ochraně zboží. Přes oblečenou vestu pak přetáhl svoji mikinu a zbylé věci vrátil zpátky do regálu. Takto oblečen prošel kolem pokladny. Dlouho se však ze svého lupu neradoval. U vchodových dveří ho zastavila zaměstnankyně prodejny, která vzápětí kontaktovala linku 156. Mladý muž se hájil tím, že si zkoušel, jak mu vesta sedí pod mikinou. K celé věci se odmítl dále vyjádřit. Jelikož se při dalším prověřování ukázalo, že na jeho předání mají právní zájem policisté, převezli ho strážníci na policejní oddělení.
Na policejní oddělení odvezli strážníci rovněž i třiatřicetiletou ženu. Ta se v neděli v podvečer pokusila z prodejny v ulici U Prazdroje odcizit balení sýra v hodnotě necelých třiceti korun, svůj lup si ukryla do tašky. Prozradil ji především alarm detekčního zařízení u pokladen, když se spustil, jakmile pokladnou prošla. Žena nijak nezapírala a ke krádeži se doznala. Zjištěno ale bylo, že na jejím předání mají taktéž právní zájem muži zákona.17.4.

Opilý s tržnou ránou na čele

Včera před patnáctou hodinou prováděla hlídka městské… pokračovat...

 

17.4.

Další hledané osoby skončily v rukách zákona

A o to se postaraly hlídky ze Stanice územně strážní… pokračovat...

 

Oficiální informační server města Plzně se otevře v novém okně

Tísňová SMS linka pro neslyšící

Odchycená a nalezená zvířata

Myslíte si, že Městská policie Plzeň řeší dostatečně problémy s osobami bez přístřeší?

52%
Ano, zlepšení je v centru města.
48%
Ne, je to stále stejné, ne-li horší.

Rozesílání novinek umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem: