Řidiči pod vlivem alkoholu

Pod vlivem alkoholu přistihli strážníci o víkendu za volantem vozu dva muže. Oběma záležitostmi se zabývají policisté ČR.

V sobotu v dopoledních hodinách na sebe upozornil řidič osobního vozu Škoda Octavia. Stál s autem na semaforu na křižovatce v Lobezské ulici, a když se rozjel, odhodil na silnici z okna nedopalek, čímž ještě více na sebe upoutal pozornost strážníků. Hlídka ho zastavila a vyzvala k předložení všech dokladů potřebných k řízení. Během kontroly byl z jeho dechu cítit alkohol. Dechová zkouška, které se následně podrobil, prokázala, že mu v dechu koluje 1,01 promile. Při opakovaném měření hodnota stoupla na 1,02 promile. K dalšímu šetření si věc převzala přivolaná hlídka PČR.
V noci ze soboty na neděli neunikl na Denisově nábřeží očím hlídky muž, který se snažil z parkovacího místa vytlačit neosvětlené vozidlo. Do něho za jízdy nasedl a pokoušel se ho nastartovat. Strážníci se řidiče vozidla Opel Astra rozhodli zastavit. Jelikož z něj táhl v průběhu kontroly alkohol, byl vyzván, aby se podrobil dechové zkoušce. Zpočátku na otázku, zda před jízdou požil alkohol, odpověděl, že ne. Ještě před vykonáním testu na alkohol však doznal, že něco málo vypil. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota 1,14 promile, při druhém měření byl výsledek nižší 1,09 promile.

 22.3.

Znečistil lavičku

Přímo před zraky strážníků vykonal malou potřebu hodinu… pokračovat...

 

22.3.

Záchranářské školení

Strážníci Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň absolvovali… pokračovat...

 

21.3.

Návštěva rektora Univerzity Karlovy na služebně městské policie

Na obvodní služebnu Městské policie Plzeň Doubravka… pokračovat...

 

Oficiální informační server města Plzně se otevře v novém okně

Tísňová SMS linka pro neslyšící

Odchycená a nalezená zvířata

Myslíte si, že Městská policie Plzeň řeší dostatečně problémy s osobami bez přístřeší?

54%
Ano, zlepšení je v centru města.
46%
Ne, je to stále stejné, ne-li horší.

Rozesílání novinek umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem: