Jeden opilec si ustlal u kolejí, druhý na vlakovém nádraží

Ne zrovna nejvhodnější místo k odpočinku si pro sebe vybral v úterý v podvečer opilý muž. Hlídka ze služebny Lochotín ho našla válet se v Plaské ulici v blízkosti tramvajových kolejí.

Muž byl v takovém stavu opilosti, že se nebyl schopen ani zvednout. Ležel na zemi a ohrožoval zejména své vlastní zdraví. Hlídka musela na místo přivolat své kolegy, kteří ho naložili do služebního vozu a převezli ho na protialkoholní záchytnou stanici.
Cestu se stejným cílem absolvoval večer třiatřicetiletý muž. Strážníci ze stanice Územně strážní služby na něj narazili, když kontrolovali halu vlakového nádraží. Alkohol kolující mu v těle mu dával opravdu zabrat. Zvednout se na nohy mu pomáhali strážníci i jeho kamarádi. Udržet se na nich ale nezvládl. Pro opilého muže přijela hlídka s vozidlem pro převoz podnapilých osob a odvezla ho na záchytku. Tady se podrobil dechové zkoušce, přístroj na zjištění hladiny alkoholu ukázal úctyhodnou hodnotu 4,10 promile.
Strážníci stanice Územně strážní služby zadrželi téhož dne také osobu v celostátním pátrání. Cizinec doplatil nejen na jejich výbornou paměť na tváře, ale zejména na jejich osobní a místní znalost. Pozornosti strážníků neušel mladý Slovák v podvečer na Americké třídě. K dalším úkonům byl na místě předán republikovým policistům.

  22.3.

Znečistil lavičku

Přímo před zraky strážníků vykonal malou potřebu hodinu… pokračovat...

 

22.3.

Záchranářské školení

Strážníci Pořádkové jednotky Městské policie Plzeň absolvovali… pokračovat...

 

21.3.

Návštěva rektora Univerzity Karlovy na služebně městské policie

Na obvodní služebnu Městské policie Plzeň Doubravka… pokračovat...

 

Oficiální informační server města Plzně se otevře v novém okně

Tísňová SMS linka pro neslyšící

Odchycená a nalezená zvířata

Myslíte si, že Městská policie Plzeň řeší dostatečně problémy s osobami bez přístřeší?

54%
Ano, zlepšení je v centru města.
46%
Ne, je to stále stejné, ne-li horší.

Rozesílání novinek umožňuje každému návštěvníkovi serveru objednat zasílání informací o zveřejněných novinkách mailem: